ADÜ Menü

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
ADAY ÖĞRENCİ

ETKİNLİKLER

Sosyal Etkinlikler

Öğrencilerimiz kongre merkezi, toplantı salonları, fuaye alanı ve kulislerimizde çok çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif olanaklardan yararlanabilmektedir. SKS bünyesinde her yıl öğrencilerin önerileri doğrultusunda kurslar düzenlenmektedir. Sempozyumlar, seminerler, tiyatrolar, sergiler, dinletiler, konserler, gösteriler (halk oyunları, dans, bale vb.) gibi kültürel etkinlikler yapılmaktadır.

 

Spor Olanakları

Öğrencilerimiz çok sayıda yüksek standartlara sahip spor tesislerimizden faydalanabilmektedir. Bu tesisler arasında kapalı spor salonları, yüzme havuzları, tenis kortları, stadyumlar, voleybol sahaları, halı sahalar ve açık spor tesisleri bulunmaktadır. Bu tesislerimizde yıl içinde çok sayıda spor şenliği düzenlenmektedir.

 

Öğrenci Toplulukları

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi öğrencilerinin akademik, sosyal, kültürel ve sportif gelişmelerine yardımcı olmak, beden ve ruh sağlıklarını korumak ve onları araştırıcı ve yaratıcı niteliklerine sahip kişiler olarak yetiştirilmesini sağlamaktır. Üniversitemize kültür-sanat, sağlıklı yaşam, yenilikçi fikirler gibi alanlarda etkinlik üretmek ve bütün öğrencilerimizin bunlara dahil olmasını sağlamaktır. Öğrenci topluluklarımız arasında faaliyet gösteren Kızılay, bisiklet, Fransız Kültür ve sanat, dans, seramik ve çini, genç tema, genç liderler, engelsiz yaşam gibi sayısı 60’a yaklaşan topluluk bulunmaktadır.

https://topluluk.adu.edu.tr/ adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz