ADÜ Menü

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
ADAY ÖĞRENCİ

BİLİŞİM HİZMETLERİ

  • Aydın Adnan Menderes Üniversitesi öğrencilerine yaygın kablosuz ağ latyapısı ile tüm kampüslerde ücretsiz kablosuz internet imkanı sunulmaktadır. Ulakbim ile üniversitemiz arasında imzalanan Eduroam üyelik anlaşması çerçevesinde öğrencilerimiz, Radius tabanlı bir kimlik doğrulama altyapısı olan Eduroam üyesi olan Türkiye veya dünyanın herhangi bir yerindeki üniversitelere gitmeleri halinde, kablosuz internet hizmetini ücretsiz ve sınırsız olarak almaya devam edebilirler. Bunun için öğrencilerimizin kullanıcı adı ve şifreleri ile Eduroam ağına giriş yapmaları yeterlidir.

  • Üniversitemize kayıt yaptıran her öğrenciye google altyapısı kullanan ogrencino@stu.adu.edu.tr şeklinde bir mail hesabı açılmaktadır. Bu hesap ile öğrencilerimiz hem mail hizmeti hem de Google'ın sağladığı drive,meet vb.. hizmetleri ücretsiz olarak kullanabilmektedir.

  • Üniversitemiz öğrencilerinin kendilerine ait dizüstü, masaüstü bilgisayarlarının kurulumları Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Teknik Servis birimimiz tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Öğrencilerimizim bidteknikservis@adu.edu.tr adresine kurumsal öğrenci eposta hesaplarından eposta göndererek randevu almaları ve kendilerine iletilen gün ve saatte cihazlarını birimimize getirmeleri yeterli olacaktır.

  • Üniversitemiz personel ve öğrencileri için kurumsal Ofis 365 Paketi ve 1024 Gigabyte OneDrive alanı sunuyor. Öğrencilerimiz Word, PowerPoint ,Excel gibi Microsoft Ofis uygulamalarını bilgisayarlarına indirerek ücretsiz olarak yararlanabilmekte ayrıca OneDrive yardımıyla verilerini bulut sunucularında depolayabilmektedir.